Intencje  Mszalne  27.10 – 02.11.2014 r.

Poniedziałek

27.10.14

7.00

+ Edmunda Dariusza Sałaja, of. koledzy z pracy firmy Bakatil

18.00

1. + Irenę Wronowską, of. sąsiedzi

1. of. Maria Frankowicz

 

Wtorek

28.10.14

7.00

1. Marka Bryję, of. p. Renata

2. + Tadeusza Niewęgłowskiego i jego rodziców

18.00

1. + Tadeusza i Janusza

2. Dz.-bł. w 25 lecie sakr. małżeństwa Agnieszki i Krzysztofa Pańków

Środa

29.10.14

7.00

+ Stanisława Musiejuka (12), Stanisławę, Juliannę, Mariannę, Małgorzatę, z R. Musiejuków

18.00

1. W int. uczestników nowenny do MB Nieustającej Pomocy

2. Dz.-bł. w 18 r. ur. Pawła Świcia

3. + Danutę Brodecką (1)

Czwartek

30.10.14

7.00

W intencji wiadomej Panu Bogu

18.00

1. + Dariusza, Annę, Jana, Helenę

2. + Czesława Kołbusia, rodziców ob. str.

Piątek

31.10.14

7.00

int. wolna

17.00

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

18.00

1. Dz.-bł. w 37 r. ślubu Grażyny i Antoniego Bryjów

2. + Janinę, Wacława, zm. z R. Mrozów, Migalów

3. + Grzegorza Musiejuka (31)

Sobota

01.11.14

7.00

+ Teresę i Józefa, Leokadię Jurkowską, Jerzego, of. rodzina Szponerów

9.00

+ Stanisława, Juliannę, Mariannę Musiejuków

11.00

O świętość życia. Za Parafian.

17.00

1. + dusze w czyśćcu cierpiące

2. + Małgorzatę Musiejuk-greg.

 

Niedziela

02.11.14

7.00

+ Małgorzatę Musiejuk-greg.

9.00

1. + Marię Samociuk (1)

2. + Leszka Sawickiego, Cecylię Marciniuk, zm. z r. Sawickich, Marciniuków

11.00

1. Za parafian w wieczności, wszystkich wiernych zmarłych

15.00

Ustrzesz

17.00

1. + Piotra Bogdanowicza

2. of. Ewa Dawidek

 

 

Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą, 26. 10. 2014.
Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

 

1. Ojciec Święty Franciszek beatyfikował w ostatnią niedzielę 19.10.2014. papieża Pawła VI.
2. Jutro uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – głównych patronów naszej diecezji.
3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W piątek od godz. 17.00 modlitwa wypominkowa z koronką do miłosierdzia Bożego.
W piątek wyjątkowo msza św. będzie przed różańcem – o godz. 17.30. Po różańcu spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
5. Codziennie różaniec o godz. 17.30 (za wyjątkiem piątku).
6. W najbliższą sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w porządku niedzielnym.
7. Najbliższa niedziela – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny.
8. Pamiętajcie o zmarłych, o ich grobach i duszach; wpisujcie ich imiona na kartkach wypominkowych. Przypominamy, że będziemy polecać naszych zmarłych w Mszach św. w oktawie modlitwy za zmarłych i każdego miesiąca w ciągu roku i w każdy piątek w modlitwie do Bożego Miłosierdzia.
Przez cały Listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach  o godz. 16.30 Zaprosimy mieszkańców konkretnych ulic i wiosek do modlitwy różańcowej, dlatego prosimy o podanie adresu zamieszkania i złożenie kartek wypominkowych u nas w kościele. Osoby, które zostawią kartki wypominkowe na cmentarzu  nie będą mogły usłyszeć swoich zmarłych wspominanych u nas w kościele, gdyż my tych kartek po prostu nie będziemy mieli . Za zmarłych polecanych w półrocznych wypominkach odprawimy 6 Mszy Świętych w każdy 2 piątek miesiąca a za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach 12 Mszy Świętych. Za wypominki roczne składamy ofiarę jak jedna intencja mszalna.  Przed Mszą Świętą w drugie piątki miesiąca będziemy czytali karki z półrocznymi i rocznymi wypominkami przez  pół roku rozpoczynając od listopada, a w drugim półroczu  kartki z  rocznymi wypominkami, tym samym przez cały rok będziemy pamiętali o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe, są wyłożone na stoliku przy prasie.
9. W niedzielę 9 listopada w naszym kościele o godz. 10.00 odbędzie się koncert patriotyczny orkiestry wojskowej z Lublina.
10. W piątek 31 października, po mszy św. wieczorowej w parafii Trójcy Świętej odbędzie się "korowód świętych".
11. W czwartek ks. Franciszek zaprasza na spotkanie po mszy św. wieczorowej lektorów starszych.
12. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z kółkami różańcowymi.
13. W ostatnim nr Katolickiego Echa: o żywych i zmarłych; o tym, czym żyje Kościół w naszej diecezji.

Intencje  Mszalne  20 – 26.10.2014 r.

Poniedziałek

20.10.14

7.00

1. + Agnieszkę Korólczyk of. Prac. Lidera -Artura

18.00

1. Dzięk-bł. w 19r. śl. Anny i Waldemara

2. Dzięk-bł. w 20r. urodzin Michała Bamowskiego

Wtorek

21.10.14

7.00

1. + Edmunda-Dariusza Sałaja of. Siostra Wiesia z rodziną

18.00

1. + Zofię i Stanisława Koczkodaj 5r.

2. Dzięk-bł. w 60r. urodzin Iwony Kamińskiej o Boże bł., pot. łaski., zdrowie, op. Matki Bożej

Środa

22.10.14

7.00

1. + Aleksandra, Jana i zmarłych z rodziny Sekułów i Romaniuków

18.00

1. W intencji uczestników Nowenny

2. + Marię i Antoniego Kwasek

Czwartek

23.10.14

7.00

1. + Jana Kubaczyńskiego 30dz.

18.00

1. + Stanisławę Blicharz, rodziców i rodzeństwo z obojga stron

2. Do Bł. Męczenników Podlaskich o Boże bł.

3. + Ks. Prałata Witolda Kobylińskiego 30dz.

Piątek

24.10.14

7.00

1. + Jadwigę Gil of. Siostrzenica z rodziną

17.00

Wypominki i Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00

1. + Mariannę Koczkodaj 4r. i Jana Jurkiewicza

2. Dzięk-bł. w 16r. śl. Anny i Leszka Niewęgłowskich o zdrowie i Boże bł. dla całej rodziny

Sobota

25.10.14

7.00

1. + Irenę Wronowską 30dz.

2. Dzięk-bł. w 5r. urodzin Amelii i o Boże bł. dla całej rodziny

15.00

ślub Ewelina i Łukasz Telej

18.00

1. Dzięk-bł. w 30r. śl. Ireny i Mariana Bojarczuków o Boże bł., pot. łaski., op. Matki Bożej dla Jubilatów i dzieci

Niedziela

26.10.14

7.00

1. Dzięk-bł. w 4r. śl. Zofii i Jacka Wilczków

2. of. Marianna Śliczniak – brak intencji

 

9.00

1. Dzięk-bł. w 80-lecie urodzin Eugenii Kępy

2. of. P. Tarnowska – brak intencji

 

11.00

1. Za parafian

15.00

Ustrzesz

17.00

1. Dzięk-bł. w 45r. śl. Łucji i Mieczysława

2. Dzięk-bł. w 40r. śl. Salwiny i Mariana Niewęgłowskich

Ogłoszenia parafialne na 28 Niedzielę Zwykłą, 12 października 2014.
 

1. W naszej parafii taca gospodarcza.
2. Jutro 13 miesiąca – ostatnie nabożeństwo fatimskie; zapraszamy wszystkich na mszę św.
i różaniec fatimski na godz. 17.30.
3. We wtorek Dzień komisji Edukacji narodowej; pamiętajmy o naszych nauczycielach.
4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
5. W piątek modlitwa wypominkowa za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego
od godz. 17.00.
6. W sobotę – w święto św. Łukasza modlimy się za pracowników Służby Zdrowia.
7. Najbliższa niedziela rozpoczyna Tydzień misyjny; taca na misje.
8. Codziennie zapraszamy na różaniec na 17.30; wciąż mało dzieci i młodzieży, brak ministrantów.
9. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 Msza św. ze specjalną sztuką patriotyczną
o powstaniu Warszawskim w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum a po niej różaniec; zapraszamy.
10. Spotkania z grupami:
lektorzy starsi – środa po mszy św. wieczorowej;
KSM – piątek po mszy św. wieczorowej;
ministranci – sobota o godz. 10.00.
11. Dziękuję ekipie dekarskiej: Andrzejowi i Leszkowi Boskom oraz p. Bogdanowi
za reperację dachu przy wieży kościoła
ekipie stolarskiej: Tadeuszowi Gołosiowi i Marianowi Szczygielskiemu za krzyż
na korytarzu przy zakrystii – relikwia z krzyża z placu kościoła;
ofiarodawcom: Marii i Mieczysławowi Fijewskim z ul. Lipińskiego – 1000 zł;
bezimienną z ul. Orzeszkowej – 100 zł; Bóg zapłać.
12. Spotkania z kandydatami do bierzmowania z gimnazjum nr 2 w tym tygodniu w szkole na ósmej godzinie lekcyjnej w salce nr 19:
poniedziałek – klasa D, środa – klasa C, czwartek – klasa B.
13. Czytajcie Katolickie Echo Podlasia; ciekawostki numeru.
14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+ Edmund Dariusz Sałaj, l. 48, Ustrzesz
+ Jadwiga Gil, l. 74, Zbulitów
Wieczny odpoczynek . . .

Intencje Mszalne (13 – 19 października 2014)

 

Poniedziałek

13.10.2014.

7.00

18.00

1) + Czesława Matejuka

1) Dz.-bł. w intencji ks. Artura oraz w intencji sióstr margaretek

Wtorek

14.10.2014.

7.00

 

18.00

+ Czesława Matejuka

1) + Zofię i Romana Brygołów
2) Dz.-bł. w int. Teresy i Waldemara Krupów-z racji urodzin;
o błogosławieństwo Boże

 

Środa

15.10.2014.

7.00

18.00

1) + Małgorzatę Musiejuk
2) + Jadwigę Gil, of. córka chrzestna

1) W int. uczestników Nowenny
2) + Czesława Matejuka

Czwartek

16.10.2014.

7.00

18.00

1) + Czesława Matejuka

1) + Leokadię Kwoczko (3)
2) + Irenę Wronowską, of. sąsiedzi

Piątek

17.10.2014.

7.00

18.00

+ Edmunda Sałaja, of. Barbara Nowicka

1) + Aleksandra Michalskiego (13), rodziców ob. str.
2) + Edmunda Sałaja, of. klasa 6B z wychowawczynią

 

Sobota

18.10.2014.

7.00

 

18.00

of. Urszula Wiater

 

1) + Bolesława, Janusza, Józefa, rodziców ob. str., z R. Bonatów, Zawadów
2) + Edmunda Sałaja, of. rodzeństwo

 

 

Niedziela

19.10.2014.

7.00

 

9.00

 

11.00

 

 

 

17.00

+ Agnieszkę Korólczyk, of. pracownicy Lider Artur

+ Franciszkę i Antoniego Toczków, Leokadię

 

Za Parafian

 

 

+ Wandę, Franciszkę. Jana, Aleksandrę, Stefana, Antoninę, Rozalię, Stanisława, Teofila, Antoniego, Annę, Szymona, Annę, Andrzeja, Natalię, Jana, karolinę, Juliana, z R. Chodźków, Ołtuszyków, Maksymiuków

15.00 Ustrzesz