Ogłoszenia - Parafia świętej Anny w Radzyniu Podlaskim

 

VI Niedziela Wielkanocna – wspomnienie Św. Izydora

Taca Gospodarcza

      1.Dzisiaj dzień wyborów prezydenckich – Módlmy się o najlepszy wybór dla Polski, o lepszą przyszłość Naszej Ojczyzny. Korzystajmy wszyscy z przywileju głosowania. Specjalna – okolicznościowa Msza za Ojczyznę w naszym kościele o godz. 11.00.

2. w Poniedziałek wtorek i środę – tzw. Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje.   Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje, błogosławieństwo w pracy i publicznie składa dzięki.

– dziękujemy za udział w modlitwie upraszającej błogosławieństwo Rodzinom i o uświęcenie pracy ludzkiej

– dziękujemy także za ofiary :

3.  W tym tygodniu zapraszamy na modlitwę i procesję błagalną na godz. 17.00, a później na zakończenie na Mszę Św. g. 18.00

W poniedziałek ul. Wisznicka z Lubelską

We wtorek ul. Słowackiego, Mickiewicza, Brzechwy i Kasprowicza

W środę ul. Kochanowskiego, Reja, Prusa, Orzeszkowej

W Czwartek ul. Lipińskiego, Broniewskiego, i Żeromskiego

W piątek Aleja Tysiąclecia, z blokami i Konopnickiej

W sobotę ul. Malczewskiego, Matejki i Chełmońskiego

4. W czartek po Mszy wieczorowej generalna próba dzieci klas II-gich przed I Komunią Św. Spowiedź komunijna w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Uroczystość I Komunii Św. w najbliższą niedzielę o godz. 9.00

5. W środę 13 maja Nabożeństwo Fatimskie – pierwsze w tym roku o godz. 18.00 Nowenna, Msza Św. i procesja różańcowa.

6. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wspominkową o godz., 17.30

7. Codziennie nabożeństwo majowe ze Mszą Św. o godz. 18.00 – zapraszamy

8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – główna uroczystość z procesją o godz. 11.00.

9. Zgodnie z zarządzeniem J.E. Ks. Bp. Ordynariusza przy kościele do puszek zbieramy ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu –  dziękujemy.

10. W sobotę – 16 maja – Św. Andrzeja Boboli – głównego Patrona Polski.

11. Wzorem lat ubiegłych organizowana  jest dwudniowa Piesza Pielgrzymka w intencji Trzeźwości z Radzynia Podlaskiego do Leśnej Podlaskiej w dniach 29-30 maja ( piątek i sobota). Zapisy dziś i w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00 przy Kościele Św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim w budynku dawnej plebanii lub telefonicznie tel. 666559140- dostępny na tablicy ogłoszeń. Jeżeli będzie większa liczba chętnych, grupa pielgrzymkowa wyruszy z Radzynia, jeżeli chętnych będzie mniej, będzie możliwość dołączenia do grupy z Łukowa.

12. Ks. Franciszek razem z kółkami różańcowymi organizuje Pielgrzymkę dziękczynną do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic jako podziękowanie za instalację w naszej parafii relikwii Św. Jana Pawła II. Wyjeżdżamy o godz. 5.00 26czerwca ( piątek), jedziemy do Krakowa i Łagiewnik, a później do Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie będzie obiadokolacja i nocleg w pokojach 2-3osbowych. W kolejnym dniu w sobotę 27 czerwca spożywamy śniadanie i wyruszamy do Wadowic. W drodze powrotnej spożywamy obiad, przewidywany powrót do Radzynia około godz. 20.00. Koszt całej pielgrzymki czyli autokar, ubezpieczenie, nocleg i posiłki 200zł. Lista Jest w zakrystii możemy się już zapisywać i wpłacać zaliczki.
13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – obecność obowiązkowa.